چه طور از گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه ی خود استفاده کنیم؟

143

گیاهان در دکوراسیون داخلی می توانند به صورت گسترده برای اهداف گونگونی مورد استفاده قرار بگیرند و افراد بسیاری به این موضوع علاقه مند می باشند. در این مقاله به اهمیت گیاهان آپارتمانی و طریقه استفاده آنها در دکوراسیون داخلی می پردازیم.

 

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۱اهمیت نقش گیاهان در خانه

گیاهان توانایی این را داشته تا آلودگی هوا را به صورت قابل توجهی جذب نمایند و با توجه به آلودگی های گسترده در مناطق شهری می توانید برای کاهش این موضوع از آنها استفاده نمایید. لازم به ذکر است که در  روش فنک شو یی نیز به حضور گیاهان در فضای خانه توجه زیادی شده است هچنین استفاده از گیاهان در فضای خانه تاثیر به سزایی بر روحیه افراد دارد.

نکاتی که قبل از انتخاب گیاهان آپارتمانی باید به آنها توجه نمایید

به یاد داشته باشید که نگهداری از تمام گونه های گیاهی امری ساده نمی باشد و ممکن است شما هزینه ای سنگین کرده امّا نتوانید از گیاهان خریداری شده به خوبی نگهداری کنید لذا قبل از خرید هر گیاهی از نحوه نگهداری آن و نکاتی که باید رعایت کنید اطلاعاتی کسب نمایید. لازم به ذکر است که بعضی گیاهان آپارتمانی به شدّت سمی هستند و اگر شما بچه کوچک دارید نگهداری از آنها در محیط خانه اصلاً توصیه نمی شود زیرا خوردن آنها می تواند مرگبار باشد مثل گیاه آپارتمانی دفین باخیا.بعضی گیاهان نیز آلرژی افراد را ممکن است تحریک نمایند مانند گیاهان گلدار یا گیاه نخل مرداب.

چه طور از گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه ی خود استفاده کنیم؟۳

پس لطفاً قبل از خریداری گیاهی به نکات فوق الذکر توجه نمایید.

گیاهان و دکوراسیون داخلی

سعی کنید رنگ گیاهان انتخابی با محیط اطراف سازگار باشد مثلاً اگر رنگ محیط  اطراف گیاه زرد یا قرمز می باشد می توانید از گیاهانی که برگ آنها زرد یا قرمز می باشد استفاده نمایید.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۲

به یاد داشته باشید استفاده از سنگ یا خزه در گلدان زیبایی آن را دو چندان می کند لذا حتی المکان از آنها برای افزایش زیبایی گلدان خود استفاده نمایید.

برای گلدان های گیاهان آپارتمانی طرح های گوناگونی وجود دارد که شما بسته به نوع گیاه و رنگ بندی محیط اطراف می توانید تصمیم بگیرید کدام گلدان برای گیاهتان مناسب تر می باشد لازم به ذکر است که قبل از انتخاب گلدان نظر فروشنده را جویا شوید زیرا اندازه و جنس گلدانتان بسته به نوع و اندازه گیاهتان متغییر می باشد و فروشنده کمک شایانی می تواند در این زمینه به شما بکند.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۴

نحوه استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی

شما می توانید از روش های گوناگونی از گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون داخلی استفاده نموده که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می نماییم.

۱-پر کردن فضاهای خالی:

به طور قطع در خانه فضاهایی می باشند که نمی توان آنها را با اثاثیه منزل پر نمود مثل پشت مبلمان.در اینجا گیاهان آپارتمانی می توانند نقش به سزائی بازی کنند فقط به یاد داشته باشید از گیاهان بلند و پر برای این منظور استفاده نمایید.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۵

۲-آویزان نمودن گلدان ها:

اگر شما فضای کافی در خانه نداشته و نمی خواهید فضای خانه خود را با گلدان ها پر کنید آویزان نمودن گلدان ها می تواند راهکاری جایگزین و ایده آل برایتان باشد. حتی انتخاب گیاهان مناسب نیز می تواند فضا را زیباتر جلوه دهد.تنها باید توجه نمایید که گلدان ها به خوبی به سقف مهار شوند تا از بروز حادثه جلوگیری به عمل آید.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۶

۳- دیوار سبز:

این نوع استفاده از گیاهان آپارتمانی معمولاً برای  خانه های معمولی توصیه نمی شود به دو علت: ۱- هزینه نگهداری زیاد آن. ۲- دیتیل اجرایی مخصوص آن برای عایق نمودن دیوار . این روش امّا برای مکان های اجتماع مثل لابی ها ,دفاتر, پنت هوس ها  می تواند مناسب باشد.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۷

۴- استفاده از گیاهان در نقاط کانونی:

امروزه بسیاری از طراحان از درختان و گیاهان به عنوان نقاط کانونی خانه استفاده نموده. اما باید توجه کنید ریشه بعضی گیاهان ممکن است به سنگ کف خانه آسیب برساند و لذا شما باید در انتخاب گیاهان بسیار هوشیارانه عمل نمایید در غیر این صورت ریشه گیاه به راحتی می تواند به سنگ های کف خانه آسیب رسانده و مشکلات زیادی برایتان به همراه آورد.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۹

۵-دکوراسیون داخلی راهرو ها:

در راهرو ها نیز شما می توانید با ترکیبی از روش های فوق الذکر از گیاهان آپارتمانی استفاده نمایید و چون راهروها معمولاً برای ورود و خروج استفاده شده این کار تاثیر شایانی می تواند بر این مکان ها داشته باشد.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۱۱

روش های نوین:

امروزه روش های نوینی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی مورد استفاده  قرار گرفته  که شما نیز می توانید از آنها بهره مند شوید مثل گلدان های مغناطیسی. همچنین گونه ای جدید از گیاهان وجود دارند که به تازگی در بازار های ایران نیز موجود می باشند و نیازی به خاک نداشته و شما می توانید از آنها در مکان های گوناگون استفاده نمایید مانند تاقچه ها.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۱۲

تکمیلی:

به یاد داشته که در استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید از آنها حتی در حمام و دستشویی نیز استفاده نمایید. همچنین با کمی نوآوری می توانید فضای خانه خود را به وسیله گیاهان مطبوع تر نمایید.

چه-طور-از-گیاهان-در-دکوراسیون-داخلی-خانه-ی-خود-استفاده-کنیم؟۱۴

گیاهان در دکوراسیون داخلی می توانند به صورت گسترده برای اهداف گونگونی مورد استفاده قرار بگیرند و افراد بسیاری به این موضوع علاقه مند می باشند. در این مقاله به اهمیت گیاهان آپارتمانی و طریقه استفاده آنها در دکوراسیون داخلی می پردازیم.   اهمیت نقش گیاهان در خانه گیاهان توانایی این را داشته تا آلودگی هوا را به صورت قابل توجهی جذب نمایند و با توجه به آلودگی های گسترده در مناطق شهری می توانید برای کاهش این موضوع از آنها استفاده نمایید. لازم به ذکر است که در  روش فنک شو یی نیز به حضور گیاهان در فضای خانه توجه زیادی شده است هچنین استفاده از گیاهان در فضای خانه تاثیر به سزایی بر روحیه افراد دارد. نکاتی که قبل از انتخاب گیاهان آپارتمانی باید به آنها توجه نمایید به یاد داشته باشید که نگهداری از تمام گونه های گیاهی امری ساده نمی باشد و ممکن است شما هزینه ای سنگین کرده امّا نتوانید از گیاهان خریداری شده به خوبی نگهداری کنید لذا قبل از خرید هر گیاهی از نحوه نگهداری آن و نکاتی که باید رعایت کنید اطلاعاتی کسب نمایید. لازم به ذکر است که بعضی گیاهان آپارتمانی به شدّت سمی هستند و اگر شما بچه کوچک دارید نگهداری از آنها در محیط خانه اصلاً توصیه نمی شود زیرا خوردن آنها می تواند مرگبار باشد مثل گیاه آپارتمانی دفین باخیا.بعضی گیاهان نیز آلرژی افراد را ممکن است تحریک نمایند مانند گیاهان گلدار یا گیاه نخل مرداب. پس لطفاً قبل از خریداری گیاهی به نکات فوق الذکر توجه نمایید. گیاهان و دکوراسیون داخلی سعی کنید رنگ گیاهان انتخابی با محیط اطراف سازگار باشد مثلاً اگر رنگ محیط  اطراف گیاه زرد یا قرمز می باشد می توانید از گیاهانی که برگ آنها زرد یا قرمز می باشد استفاده نمایید. به یاد داشته باشید استفاده از سنگ یا خزه در گلدان زیبایی آن را دو چندان می کند لذا حتی المکان از آنها برای افزایش زیبایی گلدان خود استفاده نمایید. برای گلدان های گیاهان آپارتمانی طرح های گوناگونی وجود دارد که شما بسته به نوع گیاه و رنگ بندی محیط اطراف می توانید تصمیم بگیرید کدام گلدان برای گیاهتان مناسب تر می باشد لازم به ذکر است که قبل از انتخاب گلدان نظر فروشنده را جویا شوید زیرا اندازه و جنس گلدانتان بسته به نوع و اندازه گیاهتان متغییر می باشد و فروشنده کمک شایانی می تواند در این زمینه به شما بکند. نحوه استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی شما می توانید از روش های گوناگونی از گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون داخلی استفاده نموده که در اینجا به بعضی از آنها اشاره می نماییم. ۱-پر کردن فضاهای خالی: به طور قطع در خانه فضاهایی می باشند که نمی توان آنها را با اثاثیه منزل پر نمود مثل پشت مبلمان.در اینجا گیاهان آپارتمانی می توانند نقش به سزائی بازی کنند فقط به یاد داشته باشید از گیاهان بلند و پر برای این منظور استفاده نمایید. ۲-آویزان نمودن گلدان ها: اگر شما فضای کافی در خانه نداشته و نمی خواهید فضای خانه خود را با گلدان ها پر کنید آویزان نمودن…

چه طور از گیاهان در دکوراسیون داخلی خانه ی خود استفاده کنیم؟

امتیاز - 96%

96%

گیاهان در دکوراسیون داخلی می توانند به صورت گسترده برای اهداف گونگونی مورد استفاده قرار بگیرند و افراد بسیاری به این موضوع علاقه مند می باشند. در این مقاله به اهمیت گیاهان آپارتمانی و طریقه استفاده آنها در دکوراسیون داخلی پرداخته.

امتیاز کاربران: 4.88 ( 3 رای)
96 bigtheme