چگونه باغ ویلای خود را با روش باغ های ژاپنی تزیین کنیم؟

119

در این مقاله به معرفی باغ های ژاپنی و ویژگی های آنها پرداخته. .به صورت سنتی در  باغ های ژاپنی از سنگ استفاده می شود و به این وسیله  سایر عناصر طبیعی مانند آب را به تصویر می کشند.این باغ ها دارای اسامی دیگری همچون باغ خشک یا باغ ذن می باشند.پیشینه تاریخی باغ های ذن بسیار غنی بوده و در فرهنگ مردم  ژاپن حائز اهمیت می باشد.

چگونه-باغ-ویلای-خود-را-به-روش-باغ-های-ژاپنی-تزیین-کنیم؟

لازم به ذکر است که امروزه دیگر باغ های ژاپنی تنها حالت سنتی نداشته و در آنها تغییراتی رخ داده و در بسیاری از خانه های مدرن خارج از ژاپن به عنوان یک سبک معماری مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی نیز دارد.

عناصر کلیدی باغ های ژاپنی

۱-ذن:اولین نکته مهّم درباره ی این باغ ها توجه به ذن بوده و طراحان تلاش نموده این مفهوم در جای جای این گونه باغ ها دیده شود.

۲-داشتن فرم هنری:طراحان این گونه باغ ها همواره در تلاش هستند طبیعت را در این باغ ها به صورت مینیاتوری به تصویر کشیده و به نمایش صحنه های تقلیدی از صخره ها , کوه و سایر عناصر طبیعی می پردازند.در قدیم بسیاری از این باغ ها داستان ها و  یا افسانه های ژاپن را یاد آور می شدند و بیشتر در معابد این سبک مورد استفاده قرار می گرفت.

 

چگونه-باغ-ویلای-خود-را-به-روش-باغ-های-ژاپنی-تزیین-کنیم؟

در این باغ ها معمولاً از سنگ های کوچک برای نمایش موج آب رودخانه ها,دریا ها و اقیانوس ها استفاده شده که می توانند الگوهای متفاوتی داشته باشند و  امّا تخته سنگ های بزرگ برای مناظر  چشم گیر مورد استفاده شده که می تواند مفاهیم متفاوتی داشته همچون جزیره,کوه و… .

باغ های ذن و خانه های نوین

امروزه از روش های متفاوتی که در باغ های سنتی رایج نبوده برای افزایش زیبایی باغ های خود کمک گرفته می شود همچون:حوضچه ها,علف های مردابی و مجسمه های کوچک.

در ادامه عکس هایی از طرح های نوین باغ های ژاپنی آورده شده است.

چگونه-باغ-ویلای-خود-را-به-روش-باغ-های-ژاپنی-تزیین-کنیم؟

چگونه-باغ-ویلای-خود-را-به-روش-باغ-های-ژاپنی-تزیین-کنیم؟

چگونه-باغ-ویلای-خود-را-به-روش-باغ-های-ژاپنی-تزیین-کنیم؟

در این مقاله به معرفی باغ های ژاپنی و ویژگی های آنها پرداخته. .به صورت سنتی در  باغ های ژاپنی از سنگ استفاده می شود و به این وسیله  سایر عناصر طبیعی مانند آب را به تصویر می کشند.این باغ ها دارای اسامی دیگری همچون باغ خشک یا باغ ذن می باشند.پیشینه تاریخی باغ های ذن بسیار غنی بوده و در فرهنگ مردم  ژاپن حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است که امروزه دیگر باغ های ژاپنی تنها حالت سنتی نداشته و در آنها تغییراتی رخ داده و در بسیاری از خانه های مدرن خارج از ژاپن به عنوان یک سبک معماری مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران زیادی نیز دارد. عناصر کلیدی باغ های ژاپنی ۱-ذن:اولین نکته مهّم درباره ی این باغ ها توجه به ذن بوده و طراحان تلاش نموده این مفهوم در جای جای این گونه باغ ها دیده شود. ۲-داشتن فرم هنری:طراحان این گونه باغ ها همواره در تلاش هستند طبیعت را در این باغ ها به صورت مینیاتوری به تصویر کشیده و به نمایش صحنه های تقلیدی از صخره ها , کوه و سایر عناصر طبیعی می پردازند.در قدیم بسیاری از این باغ ها داستان ها و  یا افسانه های ژاپن را یاد آور می شدند و بیشتر در معابد این سبک مورد استفاده قرار می گرفت.   در این باغ ها معمولاً از سنگ های کوچک برای نمایش موج آب رودخانه ها,دریا ها و اقیانوس ها استفاده شده که می توانند الگوهای متفاوتی داشته باشند و  امّا تخته سنگ های بزرگ برای مناظر  چشم گیر مورد استفاده شده که می تواند مفاهیم متفاوتی داشته همچون جزیره,کوه و... . باغ های ذن و خانه های نوین امروزه از روش های متفاوتی که در باغ های سنتی رایج نبوده برای افزایش زیبایی باغ های خود کمک گرفته می شود همچون:حوضچه ها,علف های مردابی و مجسمه های کوچک. در ادامه عکس هایی از طرح های نوین باغ های ژاپنی آورده شده است.

چگونه باغ ویلای خود را به روش باغ های ژاپنی تزیین نموده؟

امتیاز - 96%

96%

96

در این مقاله به معرفی باغ های ژاپنی , پیشینه آنها و ویژگی هایی که داشته پرداخته.این گونه باغ ها امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی دارست.

امتیاز کاربران: 4.85 ( 3 رای)
96 bigtheme