استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون آشپزخانه

114

دکوراسیون آشپزخانه و رابطه ی آن با فنگ شویی:

در این مقاله به نکاتی راجع به روش فنگ شویی برای دکوراسیون آشپزخانه پرداخته.لازم به ذکر است که آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های خانه می باشد و لذا بهبود دکوراسیون آن اثرات چشم گیری در افزایش زیبایی محیط دارد.

قبل از هر چیزی باید بدانید که فنک شویی یک تکنیک پیچیده می باشد و افراد خبره در این زمینه ممکن است دیدگاه های گوناگونی داشته باشند امّا فنک شویی دارای نکات پایه ای برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشد که می توانید از آن ها بهره گرفته.

محل قرار گیری آشپزخانه :

اگر خانه شما هنوز طراحی نشده است بهترین مکان برای آشپزخانه کجا می تواند باشد؟ ما همیشه نمی توانیم تصمیم بگیریم که کدام اتاق در یک خانه یا آپارتمان  باید در ارتباط با  کدام یک از دیگر مکان ها باشد،امّا اگر شما در حال ساخت خانه ای جدید می باشید یا منزلتان را بازسازی می کنید ایده آل ترین مکان برای آشپز خانه پشت خانه قرار دارد و یا حداقل پشت خط مرکزی خانه.

در هر صورت بهتر است بلافاصله پس از ورود به خانه یا آپارتمان،  آشپزخانه مشاهده نشود چرا که مهمانان این طور برداشت نموده که آنها تنها به خانه دعوت شده اند تا غذایی خورده و خانه را به سرعت ترک نمایند.امّا اگر آشپزخانه شما در جلوی خانه شما واقع شده نگران نباشید و از آن به عنوان یک فرصت برای خلاق بودن استفاده نمایید.یکی از راه حل های زیر را حتماً امتحان کنید:

  • استفاده از پرده های تسبیحی یا دانه ای شکل در درب ورودی آشپزخانه
  • استفاده از درهای دندانه دار(louvered doors)
  • قرار دادن شیئی جذاب در هال یا راهرو و نزدیک به آشپزخانه که حواسها را به سمت خود جلب می کند.

دکوراسیون آشپزخانه

به عنوان مثال در عکس فوق از روش اول استفاده شده است.

 دکوراسیون آشپزخانه:

این نکته بسیار مهّم می باشد که کسی که آشپزی می کند در هنگام کار با اجاق گاز حالت یک فرمانده را داشته باشد .(منظور این است که فرد اشراف کامل بر تمام محیط  اطراف خود داشته باشد).آشپز باید به وضوح درب را ببیند بدون آن که نیازی باشد از اجاق گاز دور شود.

برای حل این مشکل راه کار های زیادی موجود می باشد اما استفاده از اجاق گازهای رومیزی می تواند باعث شود آشپز بر تمام آشپزخانه اشراف داشته باشدخصوصاً اگر اجاق بر روی جزیره مرکزی نسب شود.این کار باعث سهولت در ارتباط با مهمان ها شده و افراد می توانند به خوبی بچه هایشان را در هنگام انجام دادن پخت و پز زیر نظر گرفته.

دکوراسیون آشپزخانه

مثلث طلایی

بر اساس آموزه های شفیلد فنگ شویی یک آشپزخانه خوب بر مبنای یک مثلث طلایی و سنتی طراحی شده.مثلثی که رئوس آن عبارت اند از:سینگ ظرف شویی ،یخچال ومحدوده تشکیل هر نقطه از مثلث (مثال چشم انداز).بر این اساس فاصله سینک و یخچال باید حدوداً  فاصله ای بین ۱۸۴CM الی ۲۴۳CM باشد.این فاصله به منظور به حداقل رساندن حرکات تکراری و به حداکثر رساندن راحتی می باشد.

 فراهم کردن فضای لازم بین هر کدام از وسایل اصلی،به شما کمک می کند که اصول اصلی فنک شویی را رعایت کنید.
 وسایلی که در آن ها از عنصر آتش استفاده شده مانند اجاق گاز و مایکروویو را جدا از وسایلی که دارای عنصر آب بوده  مانند یخچال،ماشین لباس شویی و سینگ قرار دهید.شما از چوب می توانید برای این جداسازی کمک گرفته و یا شاید یک گیاه و حتی تصویر یک گیاه نیز  برای تحقق این امر کافی می باشد.
عنصر آتش در فلسفه فنگ شویی دارای شکلی مثلثی می باشد و کنترل آن در آشپزخانه امری مثبت تلقی شده.
 دکوراسیون آشپزخانه

 نور آشپزخانه

در هر مکانی استفاده از نور فلورسانت برای سلامتی زیاد توصیه نمی شود.این گونه نورها به چشم ها و سیستم عصبی ضربه های سنگینی وارد نموده.نورهای فلورسانت باعث ایجا تنش و استرس،سردرد و خستگی چشم شده.به این نکته توجه کنید که نور بر انرژی دکوراسیون آشپزخانه شما تاثیرات شایانی دارد و اگر خواستید از نور فلورسانت استفاده کنید بهتر است از لامپ هایی که دارای طیف کامل می باشند استفاده شود.

شلختگی و نابسامانی

مثل هر فضای دیگری در خانه آشپزخانه  نیز باید تمیز و مرتب باشد.لوازم شکسته باید دور ریخته شوند.زندگی بدون تستر بهتر از آن است که شما یک تستر داشته باشید که به درستی کار نمی کند.

در فنک شویی نظافت جایگاه ویژه ای دارد که باید به آن حتماً توجه شود.

انرژی مثبت=طراحی سودمند

در برخی موارد، مقررات ساختمان در واقع نشان دهنده اصول مثبت فنگ شویی است.بعضی قوانین به ما می گویند که پنجره نباید بالای اجاق گاز قرار گرفته.فنگ شویی باور دارد نباید بالای سر اجاق گاز پنجره قرار بگیرد چرا که گرما نشان دهنده کامیابی و موفقیت می باشد , و شما مطمئناً خواهان این نبوده که موفقیتتان از طریق پنجره به بیرون برود.

خوشبختانه فنک شویی تنها درباره نیروی چی نمی باشد  بلکه یک روش عملی برای طراحی است و می تواند برای گروهی زیادی از فضاها با استایل های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته شود.برخی از این کاربرد ها عبارت اند از:

  • یک نگاه بسیار معاصر، با رنگ های جامد و دانه های چوب
  • یک نگاه بسیار باشکوه، با کنده کاری و پیش آمدگی در مبلمان های مختلف
  • یک سبک شاکر و در عین حال ساده

هر کدام از مطالب فوق می توانند به راحتی با اصول فنک شویی ترکیب شده و برای منظور های گوناگون مورد استفاده قرار گیرد مثلاً در دکوراسیون آشپزخانه.

لازم به ذکر است که روش فنک شویی با اینکه باستانی و بسیار قدیمی است امّا امروزه در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد و  بسیار تطابق پذیر می باشد.

دکوراسیون آشپزخانه و رابطه ی آن با فنگ شویی: در این مقاله به نکاتی راجع به روش فنگ شویی برای دکوراسیون آشپزخانه پرداخته.لازم به ذکر است که آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های خانه می باشد و لذا بهبود دکوراسیون آن اثرات چشم گیری در افزایش زیبایی محیط دارد. قبل از هر چیزی باید بدانید که فنک شویی یک تکنیک پیچیده می باشد و افراد خبره در این زمینه ممکن است دیدگاه های گوناگونی داشته باشند امّا فنک شویی دارای نکات پایه ای برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشد که می توانید از آن ها بهره گرفته. محل قرار گیری آشپزخانه : اگر خانه شما هنوز طراحی نشده است بهترین مکان برای آشپزخانه کجا می تواند باشد؟ ما همیشه نمی توانیم تصمیم بگیریم که کدام اتاق در یک خانه یا آپارتمان  باید در ارتباط با  کدام یک از دیگر مکان ها باشد،امّا اگر شما در حال ساخت خانه ای جدید می باشید یا منزلتان را بازسازی می کنید ایده آل ترین مکان برای آشپز خانه پشت خانه قرار دارد و یا حداقل پشت خط مرکزی خانه. در هر صورت بهتر است بلافاصله پس از ورود به خانه یا آپارتمان،  آشپزخانه مشاهده نشود چرا که مهمانان این طور برداشت نموده که آنها تنها به خانه دعوت شده اند تا غذایی خورده و خانه را به سرعت ترک نمایند.امّا اگر آشپزخانه شما در جلوی خانه شما واقع شده نگران نباشید و از آن به عنوان یک فرصت برای خلاق بودن استفاده نمایید.یکی از راه حل های زیر را حتماً امتحان کنید: استفاده از پرده های تسبیحی یا دانه ای شکل در درب ورودی آشپزخانه استفاده از درهای دندانه دار(louvered doors) قرار دادن شیئی جذاب در هال یا راهرو و نزدیک به آشپزخانه که حواسها را به سمت خود جلب می کند. به عنوان مثال در عکس فوق از روش اول استفاده شده است.  دکوراسیون آشپزخانه: این نکته بسیار مهّم می باشد که کسی که آشپزی می کند در هنگام کار با اجاق گاز حالت یک فرمانده را داشته باشد .(منظور این است که فرد اشراف کامل بر تمام محیط  اطراف خود داشته باشد).آشپز باید به وضوح درب را ببیند بدون آن که نیازی باشد از اجاق گاز دور شود. برای حل این مشکل راه کار های زیادی موجود می باشد اما استفاده از اجاق گازهای رومیزی می تواند باعث شود آشپز بر تمام آشپزخانه اشراف داشته باشدخصوصاً اگر اجاق بر روی جزیره مرکزی نسب شود.این کار باعث سهولت در ارتباط با مهمان ها شده و افراد می توانند به خوبی بچه هایشان را در هنگام انجام دادن پخت و پز زیر نظر گرفته. مثلث طلایی بر اساس آموزه های شفیلد فنگ شویی یک آشپزخانه خوب بر مبنای یک مثلث طلایی و سنتی طراحی شده.مثلثی که رئوس آن عبارت اند از:سینگ ظرف شویی ،یخچال ومحدوده تشکیل هر نقطه از مثلث (مثال چشم انداز).بر این اساس فاصله سینک و یخچال باید حدوداً  فاصله ای بین ۱۸۴CM الی ۲۴۳CM باشد.این فاصله به منظور به حداقل رساندن حرکات تکراری و به حداکثر رساندن راحتی می باشد.  فراهم کردن فضای لازم بین هر کدام از وسایل اصلی،به…

استفاده از فنگ شویی در دکوراسیون آشپزخانه

امتیاز - 100%

100%

در این مقاله به نکاتی راجع به روش فنگ شویی برای دکوراسیون آشپزخانه پرداخته.لازم به ذکر است که آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های خانه می باشد.

امتیاز کاربران: 4.85 ( 2 رای)
100 bigtheme