دکوراسیون داخلی اتاق های باریک و طویل

202

در این مقاله به نکاتی راجع به دکوراسیون داخلی اتاق های باریک و طویل پرداخته.معمولاً چینش لوازم خانه در این نوع فضاها کاری سخت می باشد و گاهاً با ندانستن نکات لازم در این باره افراد باعت هدر رفت فضای اتاق نشیمن یا خانه  خود می شوند.لذا دانستن نکاتی راجع به این گونه فضاها باعث استفاده بهینه از آنها می شود.

استفاده از مبلمان

یکی از ساده ترین روش ها برای این گونه فضاها تقسیم این گونه مکان ها به دو یا چند قسمت مختلف برای نشستن می باشد .این کار به شما این اجازه را داده تا فضا را با یک مبلمان بسیار ساده پر نموده و همچنین به شما این اجازه را می دهد تا هر فضا را برای مقصودی خاص استفاده کنید.

سعی نموده مبلمان ها را در مرکز اتاق بچینید و از یک رنگ و استایل استفاده کنید.این کار باعث شده فضا دارای هماهنگی و هارمونی باشد.

به عکس زیر دقت کنید.همان طور که مشاهده نموده صندلی های دسته دار کوتاه مانع این احساس شده که فضای پشتی از مابقی فضا جدا شده است.

دکوراسیون-داخلی-اتاق-های-باریک-و-طویل-۱

در اتاق های نشیمنن طویل شما باید بیش از یک کاناپه استفاده کنید. به عنوان مثال در عکس فوق از سه کاناپه استفاده شده است.

این طرح از آن لحاظ کاربردی می باشد که دو کاناپه در مقابل هم هماهنگ بوده حتی اگر آنها فضای اتاق نشیمن را اشغال نمایند. ابعاد میزی که استفاده شده بیش از اندازه طویل می باشد تا با ابعاد اتاق مطابقت داشته درست مثل صندلی پشت بلندی که در  کنج اتاق قرار گرفته است.

فاصله دار بودن مبلمان از دیوارها

فاصله مبلمان از دیوار ها می توان اثر به سزایی برای استفاده بهینه از فضا در این گونه مکان ها داشته باشد. اگر این کار در تمامی جوانب امکان پذیر نبوده فاصله مبلمان حتی از یک جنب می تواند راه حل مناسبی باشد.بسیاری عقیده دارند که این روش باعث شده فضا متلاطم به نظر برسد امّا بی شک فضایی  راحت و دوستانه   مهیا  می سازد.

دکوراسیون-داخلی-اتاق-های-باریک-و-طویل۲

در عکس فوق مشاهده می کنید که اتاق دارای دو درب می باشد و لذا باید فضای کافی برای گردش در دو طرف آن مهیا باشد.برای حل این مشکل مبلمان در مرکز اتاق قرار گرفته شده است.

میزی که در وسط اتاق آمده عملاً اتاق را به دو قسمت تقسیم نموده است و قسمت نشیمن را از محوطه بازی بچه ها جدا نموده همچنین استفاده از قالیچه و طرز چینش اثاثیه با رنگ چوب زمینه کمک می کند فضا یکپارچه به نظر برسد.

سایر روش ها برای استفاده بهینه فضا در این گونه مکان ها عبارت اند از:

استفاده از اجسام گرد و زاویه دار

درست نمودن مسیر هایی  مستقیم برای راه رفتن

استفاده از اجسامی در ابعاد و اندازه فضا(مثل میزی که در عکس اول توضیح داده شد)

در ادامه چندین عکس از این گونه فضا ها آورده شده که ترکیبی از روش های فوق الذکر در آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

 

 

دکوراسیون داخلی اتاق های باریک و طویل5

دکوراسیون-داخلی-اتاق-های-باریک-و-طویل۶

دکوراسیون-داخلی-اتاق-های-باریک-و-طویل۷

در این مقاله به نکاتی راجع به دکوراسیون داخلی اتاق های باریک و طویل پرداخته.معمولاً چینش لوازم خانه در این نوع فضاها کاری سخت می باشد و گاهاً با ندانستن نکات لازم در این باره افراد باعت هدر رفت فضای اتاق نشیمن یا خانه  خود می شوند.لذا دانستن نکاتی راجع به این گونه فضاها باعث استفاده بهینه از آنها می شود. استفاده از مبلمان یکی از ساده ترین روش ها برای این گونه فضاها تقسیم این گونه مکان ها به دو یا چند قسمت مختلف برای نشستن می باشد .این کار به شما این اجازه را داده تا فضا را با یک مبلمان بسیار ساده پر نموده و همچنین به شما این اجازه را می دهد تا هر فضا را برای مقصودی خاص استفاده کنید. سعی نموده مبلمان ها را در مرکز اتاق بچینید و از یک رنگ و استایل استفاده کنید.این کار باعث شده فضا دارای هماهنگی و هارمونی باشد. به عکس زیر دقت کنید.همان طور که مشاهده نموده صندلی های دسته دار کوتاه مانع این احساس شده که فضای پشتی از مابقی فضا جدا شده است. در اتاق های نشیمنن طویل شما باید بیش از یک کاناپه استفاده کنید. به عنوان مثال در عکس فوق از سه کاناپه استفاده شده است. این طرح از آن لحاظ کاربردی می باشد که دو کاناپه در مقابل هم هماهنگ بوده حتی اگر آنها فضای اتاق نشیمن را اشغال نمایند. ابعاد میزی که استفاده شده بیش از اندازه طویل می باشد تا با ابعاد اتاق مطابقت داشته درست مثل صندلی پشت بلندی که در  کنج اتاق قرار گرفته است. فاصله دار بودن مبلمان از دیوارها فاصله مبلمان از دیوار ها می توان اثر به سزایی برای استفاده بهینه از فضا در این گونه مکان ها داشته باشد. اگر این کار در تمامی جوانب امکان پذیر نبوده فاصله مبلمان حتی از یک جنب می تواند راه حل مناسبی باشد.بسیاری عقیده دارند که این روش باعث شده فضا متلاطم به نظر برسد امّا بی شک فضایی  راحت و دوستانه   مهیا  می سازد. در عکس فوق مشاهده می کنید که اتاق دارای دو درب می باشد و لذا باید فضای کافی برای گردش در دو طرف آن مهیا باشد.برای حل این مشکل مبلمان در مرکز اتاق قرار گرفته شده است. میزی که در وسط اتاق آمده عملاً اتاق را به دو قسمت تقسیم نموده است و قسمت نشیمن را از محوطه بازی بچه ها جدا نموده همچنین استفاده از قالیچه و طرز چینش اثاثیه با رنگ چوب زمینه کمک می کند فضا یکپارچه به نظر برسد. سایر روش ها برای استفاده بهینه فضا در این گونه مکان ها عبارت اند از: استفاده از اجسام گرد و زاویه دار درست نمودن مسیر هایی  مستقیم برای راه رفتن استفاده از اجسامی در ابعاد و اندازه فضا(مثل میزی که در عکس اول توضیح داده شد) در ادامه چندین عکس از این گونه فضا ها آورده شده که ترکیبی از روش های فوق الذکر در آنها مورد استفاده قرار گرفته است.    

دکوراسیون داخلی اتاق های باریک و طویل

امتیاز - 96%

96%

96

امتیاز کاربران: 4.9 ( 3 رای)
96 bigtheme