۵ برنامه ی برتر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای مهندسین عمران و معماری

675

۵ برنامه ی برتر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای مهندسین عمران و معماری:

واقعیت مجازی و ابزارهای واقعیت افزوده برای صنعت AEC (معماری، مهندسی و اجرای یکپارچه ساختمان)به طور فزاینده ای بهتر و بهینه تر می شوند.

با کاهش قیمت ها، دلایل کمتری وجود دارد که هر معمار، مهندس، پیمانکار و مالک باید از نوعی از VR / AR (“واقعیت افزوده” (Argumented  Reality) و “واقعیت مجازی ((Virtual Reality  )

در آوردن پروژه های خود برای زندگی استفاده نکنند.

از چند سال پیش ، ابزار های VR / AR (واقعیت مجازی و واقعیت افزوده)به آرامی در حال تبدیل شدن به یک رسانه است، که این تغییر نحوه تبدیل به حرفه ای ها در صنعت AEC به ارتباط، ایجاد و تجربه محتوا است.

. با ارائه یک تجربه فراگیر از طرح ها ، محصولات و زمینه های مربوط به فضای ساختمان، ابزار VR و AR تبدیل به یک استاندارد صنعتی می شود که تکرار سریع و فرصت را برای اصلاح طرح ها در همکاری با مشتریان و همکاران و همکارانش فراهم می کند.

در حالی که VR محیط های کاملا کامپیوتری و محرک ایجاد می کند، AR عناصر مجاز را به عنوان پوشش به دنیای واقعی ارائه می دهد.

به همین دلیل، در حالی که استفاده از همان نوع تکنولوژی، VR و AR راه های مختلفی برای کاربر نهایی و همچنین صنایع مختلف دارند. همچنین به نظر میرسد VR یک ابزار مناسب برای معماران است،

در حالی که AR به احتمال زیاد استفاده بیشتری در ساخت و ساز پیدا خواهد کرد.

اگرچه هر دو این فن آوری پیشگامانه منفجر می شوند، اما هنوز در مرحله توسعه اولیه قرار دارند.

به منظور ارائه یک مرور کلی ساختاری از راه حل های جالب تر از آن، ما لیستی از ابزارهای VR / AR را که برای کسانی که در صنعت AEC کار می کنند، آماده کرده ایم.

۱_ARKI

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در عمران و معماری

ARki یک سرویس تجسم واقعی واقعیت افزوده برای مدل های معماری است. این تکنولوژی AR را به معماری با ارائه مدل های ۳ بعدی با سطوح مختلف تعاملی برای هر دو طراحی و اهداف ارائه می دهد.

ARki را می توان در هر دستگاه iOS / اندروید استفاده کرد. این به سادگی مدلهای ۳ بعدی را روی طرحهای موجود در ۲بعدی پوشش می دهد

اما همچنین چندین ویژگی دیگر تعاملی را فراهم می کند، از جمله تحلیل سایه در زمان واقعی و انتخاب مواد. کاربران می توانند تصاویر دلخواه از مدل ها را در هر دو فرمت فیلم و ۳ بعدی ضبط کنند و محتوای چندرسانه ای خود را از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

۲_Storyboard VR

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در عمران و معماری

Storyboard VR یک ابزار نمونه سازی و تصویری رایگان است که می تواند توسط معماران، حرفه ای ها، هنرمندان و سازندگان AEC مورد استفاده قرار گیرد.

این اجازه می دهد تا کاربران به جمع آوری، ترتیب، مقیاس و متحرک سازی آسان داشته های ۲ بعدی. سازندگان Storyboard VR، شرکت طراحی Artefact، آن را برای استفاده داخلی خود برای پروژه های VR که در آن کار می کردند، توسعه دادند.

آنها ابزار خود را به سرعت و به آسانی نمونه های تجربی VR ایجاد کردند.

شما می توانید نقشه های شفاف و نقشه های محیطی را از ابزارهای موجود موجود در طرح Storyboard VR تهیه کنید و سپس آن ها را انتخاب کنید و یک صفحه نمایش را ایجاد کنید.

سهولت استفاده، طراحان را قادر می سازد تا ایده ها را به اشتراک بگذارند و در فرایند طراحی اولیه نظرات خود را دریافت کنند.

Storyboard VR همچنین ویژگی های اسلاید – صحنه های متوالی – ارائه چیزی مانند نسخه VR از پاورپوینترا دارا می باشد.

۳-pair

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در عمران و معماری

pair (قبلا Visidraft) از دیدگاه کامپیوتری اختصاصی و تکنولوژی های واقعیت افزوده استفاده می کند تا برنامه ای را ایجاد کند که به معماران اجازه می دهد مدل های ۳ بعدی لوازم و لوازم مصرفی را با استفاده از اپل یا iPads به طراحی های خود بکشاند.

کاتالوگ آنلاین آنها از مدل ها و دارایی ها بیش از ۲۰۰ محصول تولیدی خانه و مبلمان اداری از تولیدکنندگان Fortune 500 را در اختیار شما قرار می دهد، هر روز محصولات جدیدی اضافه می شوند.

پس از راه اندازی برنامه خود، شرکت دید که درصد زیادی از رشد خود را از مبلمان و تولید کنندگان لوازم خانگی می آید.

آنچه که باعث می شود pair متفاوت از دیگر راه حل های AR باشد، تمرکز آنها بر محصولات و مصرف کنندگان است؛ به طوری که کاربران به طور فیزیکی می توانند از یک محصول ۳ بعدی مجازی مانند محل کار خود در فضای اداری استفاده کنند.

۴-smartreality

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در عمران و معماری

SmartReality یک برنامه تلفن همراه مبتنی بر واقعیت افزوده است که از دوربین دوربین دستگاه تلفن همراه برای پوشش یک مدل BIM تعاملی بر روی طرح های ساختمانی چاپ شده برای ایجاد تجسم ۳ بعدی از پروژه ها استفاده می کند.

این اجازه می دهد تا کاربران را به زوم، افشای لایه های ساختاری با لمس، حرکت از طریق مراحل یک پروژه در طول زمان و ضبط تصاویر و ویدئو از تجربه خود بهره مند گردند.

کاربران می توانند یک حساب کاربری رایگان برای آپلود برنامه های ۲بعدی  ایجاد کرده و طرح های ۳ بعدی و مدل ها را برای نقل قول دریافت کنند.

برنامه SmartReality نیز در نسخه VR که توسط تیم تحقیق و توسعه آزمایشگاه JBKnowledge تهیه شده است، در دسترس است.

این نسخه به کاربران امکان می دهد تا از طریق مدل های ساختمان با استفاده از راه حل های واقعیت مجازی مانند Oculus Rift، Samsung Gear و Google Project Tango راه حلی را پیدا کنند.

۵-fuzor

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در عمران و معماری

Fuzor یک برنامه رندر در زمان واقعی است که با Revit ادغام می شود. با استفاده از تکنولوژی که در ابتدا طراحی شده توسط Kalloc Studios برای طراحی بازی طراحی شده است،

یک لینک دو جانبه زنده با Revit ارائه می شود که کاربران را قادر می سازد تا اطراف آنها را مشاهده، تجسم، حاشیه نویسی و بازرسی اطلاعات BIM، و همچنین تغییرات بین دو ابزار را همگام سازی کنند.

لینک شدن آنی که اجازه می دهد Fuzor بلافاصله به روز رسانی و بازتاب تغییرات انجام شده در یک فایل Revit است.

این برنامه از اندازه گیری های مختلف، تجزیه و تحلیل تقابل، تجزیه و تحلیل نور، فیلتر رنگ و دید، اندازه گیری مقطع و بخش برش بخش، و رندر ویدئو گام به گام با اطلاعات BIM جاسازی شده پشتیبانی می کند.

برای همکاری با سایت های ساختمانی، BIM Solution از دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می کند.

BIM تصویرسازی را از طریق Google Drive یا Dropbox به شما می دهد. Fuzor در حال حاضر پشتیبانی از Revit، Archicad، Rhinoceros 3-D، Navisworks، SketchUp، FBX و ۳-DS را پشتیبانی می کند.