بررسی معماری ویلای درختی

بررسی معماری ویلای درختی

85

در این مقاله قصد داریم که به بررسی معماری یک ویلای درختی واقع در کشور هند بپردازیم:

درخت ویلا یک ساختمان جادویی بی نظیر و ترکیبی از هنر معماری و عرفان و مدیتیشن است , این ساختمان در کنار یک رودخانه ی شگفت انگیز قرار گرفته است که ترکیب عناصر به کار رفته در این محیط یک صحنه ی جادویی بی نظیر را خلق میکند.

بودایی ها سالیان پیش به طور غریزی در این محل به مدیتیشن میپرداختند و مراقبه و فعالیت های عرفانی خود را در این محل انجام میدادند.

ویلای درخت یک مجموعه ی پر تلاطم از نورپردازی تاریک و روشن و محیط های باز و بسته در یک جنگل گرمسیری را شکل میدهد.

ی درختی و دکوراسیون16 - بررسی معماری ویلای درختیمعماری داخلی خانه ی درختی

 

 

 

 

 

 

بعد از ورود به خانه یک پل چوبی شما را از کف جنگل جدا میکند و شما را به یک سطح صاف میرساند و چشم اندازی نفس گیر را برای کسی که به خانه وارد میشود ایجاد میکند.

05 BRIO Tree Villa at Forest Hills exploded diagram - بررسی معماری ویلای درختی

 

 

 

 

 

 

عناصر معماری داخل خانه با دقت بسیار زیادی انتخاب شده اند و هر کدام یک معنا و مفهوم را در نوع خود به بیننده میرساند.

به عنوان مثال: محوطه ی حمام با استفاده از پنل های چوبی عمودی که با آینه ها زیادی پرشده اند که نشان دهنده ی جنگل های اطراف و دیگر فضاهای اشغال کننده ی اطراف آن است.

ی درختی و دکوراسیون4 - بررسی معماری ویلای درختیآن ها ترکیبی از شاخه های یک درخت هستند که نشان میدهد به چه صورت میتوان در ساعات مختلف روز با سایه های ایجاد شده به راحتی بازی کرد.

ی درختی و دکوراسیون20 - بررسی معماری ویلای درختیباز بودن فضا با استفاده از پنل ها و غالب های شیشه ای دارای نمایش بیشتری میباشد و یک جلوه ی پانارومای ویژه از طبیعت را به بیننده میدهد , همچنین پرده ها حالت مزین بودن زیبایی به بیننده میدهد و میتوان در غروب آفتاب درخشندگی و براقیت فضا را بهتر و زیباتر درک کرد.

ی درختی و دکوراسیون12 - بررسی معماری ویلای درختیویلا دارای ۴ اتاق بزرگسال و ۲ اتاق کودک میباشد که خود شامل تخت های دو نفره , تخت های تک نفره برای بچه ها , دو حمام , یک سالن پذیرایی ویژه , یک محل سرو صبحانه , یک عرشه با فضای باز و یک عرشه ی دیگر با فضای باز و بزرگتر از قبلی میباشد.

ی درختی و دکوراسیون21 - بررسی معماری ویلای درختی به جای تقسیم کردن این فعالیت ها به اتاق های مجزا، فضای اصلی توسط سه محوطه کوچک تر که در آن قرار گرفته اند، شکسته می شود و مهم ترین مورد در ساخت همه ی اتاق ها , داشتن دید کافی به جنگل بود.

ی درختی و دکوراسیون10 - بررسی معماری ویلای درختیبرای بهتر نشان دادن فضاهای کوچکتر در فضای بزرگتر، حمام و تختخواب سفارشی قرار گرفته اند، در محوطه ساخته شده و  از چارچوب چوبی باز در طراحی بهره گرفته شده که با پلکسی  گلس سفید ساخته شده اند.

واحد انبار شامل تمام خدمات اتاق و آشپزخانه به صورت کوچک تر است.که برای استفاده از آن باید از یک نردبان چوبی استفاده کنید و در آن یک تخت اضافی برای استفاده قرار گرفته است.

که منظره ای رو به جنگل های اطراف دارد که تقریبا شبیه یک پایگاه دزدان دریایی است، یک اتاق پنهان مهیج برای بچه های جوان که آن ها را به وجد میاورد.

ی درختی و دکوراسیون15 - بررسی معماری ویلای درختیمحوطه حمام به صورت نیمه باز  در فضای حیاط  است، اما در فضای داخلی  یک درخت میوه قدیمی Garuga از کف حمام در فضای باز عبور می کند. که یک شاخه از آن وارد اتاق می شود

و دوباره از طریق سقف بالا می رود. شاخه های دیگر در داخل حمام در فضای باز پخش میشوند ، که  قبل از خروج از دهانه های متعدد دایره ای در محوطه. یک وان حمام مجزا قرار گرفته و احساس آرامش زیادی را در فضای باز در ان فضای باز رویایی به شخص،منتقل میکند.

خانه ی درختیتختخواب بزرگ لوکس بزرگ در یک محفظه پارچه ای نرم  قرار دارد که می تواند بسته به نیازهای حریم خصوصی باز شود یا بسته شود.

ی درختی و دکوراسیون 1 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون2 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون3 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون5 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون6 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون7 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون8 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون9 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون13 1 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون17 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون18 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون19 - بررسی معماری ویلای درختیی درختی و دکوراسیون22 - بررسی معماری ویلای درختی

 

 

 

 

در این مقاله قصد داریم که به بررسی معماری یک ویلای درختی واقع در کشور هند بپردازیم: درخت ویلا یک ساختمان جادویی بی نظیر و ترکیبی از هنر معماری و عرفان و مدیتیشن است , این ساختمان در کنار یک رودخانه ی شگفت انگیز قرار گرفته است که ترکیب عناصر به کار رفته در این محیط یک صحنه ی جادویی بی نظیر را خلق میکند. بودایی ها سالیان پیش به طور غریزی در این محل به مدیتیشن میپرداختند و مراقبه و فعالیت های عرفانی خود را در این محل انجام میدادند. ویلای درخت یک مجموعه ی پر تلاطم از نورپردازی تاریک و روشن و محیط های باز و بسته در یک جنگل گرمسیری را شکل میدهد.             بعد از ورود به خانه یک پل چوبی شما را از کف جنگل جدا میکند و شما را به یک سطح صاف میرساند و چشم اندازی نفس گیر را برای کسی که به خانه وارد میشود ایجاد میکند.             عناصر معماری داخل خانه با دقت بسیار زیادی انتخاب شده اند و هر کدام یک معنا و مفهوم را در نوع خود به بیننده میرساند. به عنوان مثال: محوطه ی حمام با استفاده از پنل های چوبی عمودی که با آینه ها زیادی پرشده اند که نشان دهنده ی جنگل های اطراف و دیگر فضاهای اشغال کننده ی اطراف آن است. آن ها ترکیبی از شاخه های یک درخت هستند که نشان میدهد به چه صورت میتوان در ساعات مختلف روز با سایه های ایجاد شده به راحتی بازی کرد. باز بودن فضا با استفاده از پنل ها و غالب های شیشه ای دارای نمایش بیشتری میباشد و یک جلوه ی پانارومای ویژه از طبیعت را به بیننده میدهد , همچنین پرده ها حالت مزین بودن زیبایی به بیننده میدهد و میتوان در غروب آفتاب درخشندگی و براقیت فضا را بهتر و زیباتر درک کرد. ویلا دارای ۴ اتاق بزرگسال و ۲ اتاق کودک میباشد که خود شامل تخت های دو نفره , تخت های تک نفره برای بچه ها , دو حمام , یک سالن پذیرایی ویژه , یک محل سرو صبحانه , یک عرشه با فضای باز و یک عرشه ی دیگر با فضای باز و بزرگتر از قبلی میباشد. به جای تقسیم کردن این فعالیت ها به اتاق های مجزا، فضای اصلی توسط سه محوطه کوچک تر که در آن قرار گرفته اند، شکسته می شود و مهم ترین مورد در ساخت همه ی اتاق ها , داشتن دید کافی به جنگل بود. برای بهتر نشان دادن فضاهای کوچکتر در فضای بزرگتر، حمام و تختخواب سفارشی قرار گرفته اند، در محوطه ساخته شده و  از چارچوب چوبی باز در طراحی بهره گرفته شده که با پلکسی  گلس سفید ساخته شده اند. واحد انبار شامل تمام خدمات اتاق و آشپزخانه به صورت کوچک تر است.که برای استفاده از آن باید از یک نردبان چوبی استفاده کنید و در آن یک تخت اضافی برای استفاده قرار گرفته است. که منظره ای رو به جنگل های اطراف دارد که تقریبا شبیه یک پایگاه دزدان…

بررسی معماری ویلای درختی

امتیاز - 99%

99%

در این مقاله قصد داریم که به بررسی معماری یک ویلای درختی واقع در کشور هند بپردازیم:

درخت ویلا یک ساختمان جادویی بی نظیر و ترکیبی از هنر معماری و عرفان و مدیتیشن است , این ساختمان در کنار یک رودخانه ی شگفت انگیز قرار گرفته است که ترکیب عناصر به کار رفته در این محیط یک صحنه ی جادویی بی نظیر را خلق میکند.

امتیاز کاربران: 4.35 ( 2 رای)
99 bigtheme